avi-the-ownerMoje rodné jméno je Ben Perez, jako to už bývá, když přijdou imigranti do nové země, místní lidé nesprávně vyslovují jméno či příjmení. Mnohokrát se mi stalo, že mne lidé nazývali „pan Peters“. To mne vždy rozesmálo a tento vtipný příběh jsem také povídal mé ženě a dceři. Ale naprosto tohle chápu, protože i po těch letech, co žiju zde, nedokážu některá jména vyslovovat správně, nebo si je zapamatovat, a věřte mi, že se velmi snažím.

Narodil jsem se v Casablance v Maroku. Když mi bylo 8 měsíců, odešli moje rodiče do Izraele. Vyrostl jsem v Jeruzalémě, nádherném a podmanivém městě, dokončil jsem školu a nastoupil přímo do armády jako vojenský technik. Zde jsem byl 3 roky, během této doby jsem o sobě zjistil mnoho poznatků, a uvědomil si, co chci dělat, až v armádě skončím.

Byliny, koření, rostliny, stromy, květiny, a navrhování atraktivních a funkčních systémů pro zahrady se u mne vyvinulo ve vášeň. Poměrně málo volných víkendů během mých let v armádě jsem strávil na návštěvách malých i velkých zahrad v celé zemi. To pro mne bylo obrovskou inspirací a pochopil jsem, kam chci, aby směřoval můj život.

Po ukončení mých studií v Izraeli, kde jsem získal titul: Designér zahrad a technik krajin, jsem započal svoji kariéru. Tehdy jsem potkal svoji nastávající ženu, která pocházela z Krkonoš v České Republice, a stala se tou nejlepší součástí mého života. Vzali jsme se v Izraeli a brzy jsme oslavili narození naší dcery. Pracoval jsem jako designér 12 roků, když jsme se rozhodli přestěhovat do České Republiky. Moje matka říká, že někdy si vybíráš svůj osud a někdy si osud vybere tebe. Brzy poté mi byla nabídnuta pozice manažera logistiky ve velké oděvní společnosti. Byla to pozice úplně z jiné oblasti, než jsem kdy pracoval, ale byl jsem připraven na výzvu. Nakonec jsem v této společnosti strávil 13 roků.

Během těchto roků pochopili moji přátelé z Izraele a také moje rodina, proč miluji život zde, často jsem jim vyprávěl o českých horách, lesích a lázních. Když jsem za nimi jel na návštěvu, nakoupil jsem vždy jídlo, koláče, sušenky, džem, pivo, víno a alkohol a jim se velmi líbilo, jak rozdílně vše chutná od toho, na co jsou zvyklí.

Stejné je to zde, v České Republice, kde mnoho našich českých přátel zaujala středomořská kuchyně. Během večeří, večírků a oslav u nás doma, si pochvalovali chutě, barvy a strukturu jídel, které jsme jim nabídli. A tak vznikl nápad založit Nofech. A od toho okamžiku bylo jasné, kam se bude ubírat budoucnost naší rodiny.

Když nejsem v obchodě, jsem nejvíce šťastný s mojí ženou a dcerou. Mými koníčky jsou fotografování, vaření a pečení.

Copyright © 2019 Nofech.cz. Všechna práva vyhrazena.