Vybral jsem si název Nofech, protože je jedním z drahokamů, které symbolizují 12 izraelských kmenů. Nofech byl židovským kmenovým symbolem. Juda a jeho žena Tamar měli dvojčata, jedno, se jmenovalo Perez. (Genesis 38). Moje pravé jméno je Ben Perez (což znamená v hebrejštině: „ syn Perézův“, a jeho historie je stará 3549 roků.

Vždycky jsem toužil otevřít místo, kde se budou snoubit moje kořeny a má osobnost v jednom, místo, které mi umožní šířit moje zkušenosti. Středomořské ovoce, koření, omáčky a jídlo, to byla barevně rozmanitá a lahodná součást mého dětství a stala nezbytnou přísadou mého denního života po mnoho dalších let. Tyto radostné vzpomínky a události mi posloužily jako průvodce, díky kterému jsem vybral do svého obchodu tyto nezapomenutelné potraviny.

Každý den u nás můžete najít čerstvé datle Madzhul z Izraele, víno z Galilei a Golanských výšin, čerstvý domácí humus, baba ganus, schug, výjimečné olivy a okurky v slaném nálevu, čerstvý chléb Pita (vegetariánský), několik druhů Tahiny z Libanonu, Egypta a Izraele, vinné listy, fíkový džem, halvu, baklavu, Tureckou kávu, Libanonský labneh, Egyptskou pomerančovou marmeládu, Řecký olivový olej, Španělské a Francouzské víno, Italské cantuccini, med z Ein Ha Rod, a mnoho dalšího.

Když vejdete do obchodu, ucítíte úchvatnou vůni kávy, spatříte čerstvé pečivo a koláče a potěší vás vynikající obsluha. Toto vše dohromady vytváří úžasnou atmosféru Nofechu a já se na vás moc těším.

Se srdečným pozdravem,
Avi Ben Perez

Copyright © 2019 Nofech.cz. Všechna práva vyhrazena.